Beste Foodblog van Vlaanderen 2009

Dit artikel dateert van 2009, toe ik met mijn eerste blog Culinair Atelier werd uitgeroepen tot beste foodblog van Vlaanderen. Een erkenning waar ik trots op ben en net als een aantal oude recepten ook hier op Kook Leef Geniet wil delen.
Lieve lezers, sommige onder jullie zijn het misschien al helemaal vergeten, andere staan al een tijdje ongeduldig te wachten op de uitslag van ‘de beste foodblog van Vlaanderen’, een wedstrijd waar lezers van Culinaire Ambiance hun stem konden uitbrengen. Met veel plezier mag ik u aankondigen dat jullie massaal op mij hebben gestemd. Waarvoor uiteraard hartelijk bedankt!
Yes, we did it
Begin mei kwam het verlossende telefoontje: Culinair Atelier is uitgeroepen tot de beste foodblog van Vlaanderen. Een titel waar ik toch wel trots op ben. Het bleek met momenten een nek aan nek race te zijn met Coolinary, die me enkele dagen later mailde met de melding dat hij 2de was geworden en zich niet kon indenken dat iemand anders dan ik met de pluimen was gaan lopen. Zijn vermoeden was juist, maar het leek me logisch dat Ambiance zelf met deze primeur wilde uitpakken. Enkele weken later werd er door journalist Koen Braeckman telefonisch een interview afgenomen en nog wat later kwam de sympathieke fotograaf Ralph Vanneste langs. Hij stelde me onmiddellijk op mijn gemak, tot bleek dat ik werkelijk moest gaan poseren. Als jong meisje zou ik het geweldig gevonden hebben, maar dat is lang verleden tijd. Ralph had het ludieke idee opgevat om me voor een computerscherm te zetten, het toetsenbord te vervangen door een snijplank met kaasblokjes en mij een computermuis in de hand te duwen (computer/muis/kaas, hebt u hem?) De ene keer knabbelend aan een stukje kaas en flirtend met de lens (gelukkig kook ik beter), bij een volgende reeks roerend met de ene hand in een kookpot, terwijl ik er met de andere een muis uitviste. De fotograaf vertrok weer en een dag later kwamen de resultaten binnen. In de hoop dat er hier en daar wat gefotoshopt zou zijn opende ik gisteren met een klein hartje het julinummer. Ik was er van uitgegaan dat men het interview ergens in een hoekje had geplaatst met ter illustratie een fotootje. De verbazing was echter groot dat ze er een hele pagina van hadden gemaakt. Geloof me, het is vreemd om jezelf in een blad te zien, toch zal ik er aan moeten wennen, want vanaf september schrijf ik maandelijks een column in Culinaire Ambiance.